Tvoj osmijeh u lice tvom bratu tebi je sadaka, narediti dobro i odvratiti od zla je tebi sadaka, ukazati na put čovjeku koji je zalutao na nekom mjestu tebi je sadaka, uklanjanje kamena, trnja i kosti s puta tebi je sadaka, zahvatiti vodu svojom kofom i napuniti kofu tvoga brata tebi je sadaka.
(Tirmizi)

Održano mektebsko takmičenje na nivou Muftijstva tuzlanskog

Mektebsko takmičenje na nivou Muftijstva tuzlanskog održano je u nedjelju 30. maja 2021. godine u Behram-begovoj medresi u Tuzli. Na takmičenju je učestvovao 91 takmičar, koje su pripremali imami, muallimi i muallime s područja svih 23 medžlisa Muftijstva tuzlanskog. Učesnici su imali priliku pogledati prezentaciju o Behram-begovoj medresi, a nakon takmičarskog dijela proglašeni su pobjednici.

Najbolje rezultate u kategoriji Kirat – II nivo postigli su:
1. Amar Abdulahović, MIZ Teočak, njegov muallim je Amir-ef. Abdulahović,
2. Aldin Mehmedi, MIZ Bosanski Šamac, njegov muallim je Safet-ef. Karahmetović,
3. Eldar Halilović, MIZ Kalesija, njegov muallim je Muhamed-ef. Burić.

Najbolje rezultate u kategoriji Kiraet – III nivo postigli su:
1. Baturić Lejla, MIZ Gradačac, njen muallim je Hajrudin-ef. Baturić,
2. Amina Karahmetović, MIZ Bosanski Šamac, njen muallim je Safet-ef. Karahmetović,
3. Alić Talha, MIZ Gračanica, njegov muallim je Zihnija-ef. Mehinbašić.

Najbolje rezultate u kategoriji Opće znanje – II nivo postigli su:
1. Faris Kahrimanović, MIZ Gračanica, njegov muallim je Džemal-ef. Softić,
2. Amina Kavazović, MIZ Gradačac, njen muallim je Hajrudin-ef. Baturić,
3. Haris Omerović, MIZ Srebrenik, njegov muallim je Jasmin-ef. Begunić.

Najbolje rezultate u kategoriji Opće znanje – III nivo postigli su:
1. Amila Nuhanović, MIZ Kalesija, njen muallim je Muharem-ef. Mešanović,
2. Medin Šećić, MIZ Gradačac, njegov muallim je Izudin-ef. Mešanović,
3. Ajla Gušić, MIZ Zvornik, njen muallim je hafiz Izet-ef. Salkanović.

U ukupnom zbiru bodova najviše ih je osvojila ekipa Medžlisa IZ-e Gradačac, te su tako zauzeli prvo mjesto. Drugo mjesto zauzela je ekipa Medžlisa IZ-e Gračanica, dok su sveukupno trećeplasirani takmičari Medžlisa IZ-e Bosanski Šamac.

Ekipa Medžlisa Islamske zajednice Janja je zauzela 12. mjesto u ukupnom plasmanu. Naši predstavnici su bili: Huremović Amra, Rešidović Lamija, Alihodžić Daris i Cifrić Mahir. Huremović Amra je osvojila 6. mjesto u svojoj kategoriji, te je tako najuspješnija takmičarka iz našeg Medžlisa. Čestitamo našim takmičarima/kama koji su bili jedna od najmlađih ekipa, i želimo im mnogo uspjeha na budućim takmičenjima.

Vahid-ef. Fazlović, muftija tuzlanski, čestitao je učesnicima takmičenja, njihovim muallimima, muallimama i roditeljima, a posebne čestitke Muftija je uputio najuspješnijima na ovom takmičenju. Istakao je vrijedan rad učenika i muallima u mektebu i pored izazova pandemije korona virusom. Time je pokazana ustrajnost, hrabrost i odvažnost u radu u mektebu, a mekteb je naša primarna odgovornost i obaveza svih nas, kazao je muftija Fazlović.